Car Auto Mirror Control Switch Adjust Knob 1J1959565F for Volkswagen
SKU: CRP1409
Price
In stock and ready for shipping
American Express
Apple Pay
Bancontact
Google Pay
iDEAL Wero
Maestro
Mastercard
PayPal
Shop Pay
Union Pay
Visa
Product doesn't match the description?
Contact us within 31 days after you receive it and get your FULL Refund.
GarSupply Money Back Guarantee
Get the item you ordered or your money back, it's that simple.
Top-notch support
We're available for any kind of questions related to product, compatibility, specifications etc.
1. Made of plastic, light weight and durable in use.
2. Stable characteristics, high reliability. Perfect for your car.
3. Original standard, a great replacement for old or broken one.
4. Easy to install and reliable to use.
5. Fit for:
1999-2004 For Volkswagen /Jetta /Bora Mk4
1999-2004 For Volkswagen /Golf /GTi / R32
1998-2004 For Volkswagen /Passat B5 / B5.5
1998-2006 For Volkswagen /Beetle
6. OE number: 1J1 959 565F / 1J1 959 565 F / 1J1959565F. This is just for reference, please check and confirm the OE carefully before purchasing.
Specification:
General
Compatible with
Volkswagen:  Bora , R32 , GTI , Beetle , Passat , Jetta , Golf
Package Weight
One Package Weight 0.04kgs / 0.09lb
One Package Size 6cm * 5cm * 5cm / 2.36inch * 1.97inch * 1.97inch
Qty per Carton 300
Carton Weight 11.70kgs / 25.79lb
Carton Size 44cm * 36cm * 32cm / 17.32inch * 14.17inch * 12.6inch