TTGO T5 V2.3.1 ink screen DEPG0213BN WiFi Bluetooth Module 2.13 inch ink Screen Development Board
SKU: DIY6210
Price
DA 6,969.35
In stock and ready for shipping
American Express
Apple Pay
Bancontact
Google Pay
iDEAL Wero
Maestro
Mastercard
PayPal
Shop Pay
Union Pay
Visa
Product doesn't match the description?
Contact us within 31 days after you receive it and get your FULL Refund.
GarSupply Money Back Guarantee
Get the item you ordered or your money back, it's that simple.
Top-notch support
We're available for any kind of questions related to product, compatibility, specifications etc.
Overview
Features
1. Without backlight, the last content can be displayed for a long time even if it is turned off
2. Ultra-low power consumption, basically only need to refresh the power supply
3. Attached with development resources and manuals (example of Arduin-esp32)
Product specifications
1. Working voltage: 3.3V
2. Interface: 3-wire SPI, 4-wire SPI
3. Display color: black, white
4. Grayscale: 2
5. Full refresh time: 8s
6. Refresh power: 26.4mW (typical value)
7. Driver chip: DEPG0213BN
ESP32 features:
1. Immersion Gold Craft
2. High cost performance
3. Small size, easy to embed other products
4. Powerful function supports LWIP protocol, Freertos
5. WiFi supports three modes: AP, STA and AP + STA
6. Support Windows system (cygwin and msys32) and Linux system
7. Support Arduino-ide, ESP-IDF, Micropython multiple development environments
8. Support Lua program, easy development
Specification:
Package Weight
One Package Weight 0.05kgs / 0.12lb
One Package Size 10cm * 6cm * 1cm / 3.94inch * 2.36inch * 0.39inch
Qty per Carton 300
Carton Weight 9.00kgs / 19.84lb
Carton Size 42cm * 26cm * 26cm / 16.54inch * 10.24inch * 10.24inch