For HORMANN HSE2-868-BS 4-button 868MHz Garage Door Remote Control
SKU: TBD06065540
Price
In stock and ready for shipping
American Express
Apple Pay
Bancontact
Google Pay
iDEAL Wero
Maestro
Mastercard
PayPal
Shop Pay
Union Pay
Visa
Product doesn't match the description?
Contact us within 31 days after you receive it and get your FULL Refund.
GarSupply Money Back Guarantee
Get the item you ordered or your money back, it's that simple.
Top-notch support
We're available for any kind of questions related to product, compatibility, specifications etc.
1. Housing material: ABS
3. Frequency: 868MHz; 868.3MHz; 868.35MHz
4. Power supply: CR2032 button battery
5. Transmission distance: 100m (open area)
7. Long service life, compact size, easy to carry.
Specification:
Package Weight
One Package Weight 0.05kgs / 0.12lb
One Package Size 9cm * 5cm * 3cm / 3.54inch * 1.97inch * 1.18inch
Qty per Carton 385
Carton Weight 20.40kgs / 44.97lb
Carton Size 47cm * 37cm * 35cm / 18.5inch * 14.57inch * 13.78inch