SKU: PC8883
Price
In stock and ready for shipping
American Express
Apple Pay
Bancontact
Google Pay
iDEAL Wero
Maestro
Mastercard
PayPal
Shop Pay
Union Pay
Visa
Product doesn't match the description?
Contact us within 31 days after you receive it and get your FULL Refund.
GarSupply Money Back Guarantee
Get the item you ordered or your money back, it's that simple.
Top-notch support
We're available for any kind of questions related to product, compatibility, specifications etc.
1. The USB foot switch can be used to control your computer by foot.
4. The number or style of pedals can be customized according to customers request.
Specification:
General
Model FS2016-USB 2
Product Material Plastic, Metal
Interfaces USB 2.0
Cable Length about 2m
Product Size 31.3*14*4.3cm
Weight 690g
Package Include
Package Contents 1 x User Manual
1 x Foot Switch
Package Weight
One Package Weight 0.90kgs / 1.98lb
One Package Size 33.2cm * 17.7cm * 5.1cm / 13.07inch * 6.97inch * 2.01inch
Qty per Carton 10
Carton Weight 9.60kgs / 21.16lb
Carton Size 38cm * 28cm * 36cm / 14.96inch * 11.02inch * 14.17inch